Seniori a akademici na MSR v Dolnom Kubíne

Na MSR seniorov mal karate klub AC UNIZA Žilina len mini výpravu  v podobe trojice Hana Kuklová, Sarah Hrnková a Miroslava Pevalová. Prvé dve menované sa tiež zapojili do akademických MSR, ktoré prebiehali paralelne. No a spoločne na záver dňa vytvorili aj družstvo žien, ktoré sa pokúsilo obhájiť 2 tituly majsteriek SR z posledných dvoch rokov. 


3 členná výprava napokon priviezla domov 6 medailí. Najvýraznejší úspech dosiahla Hana Kuklová ktorá zvíťazila v kategórii športového zápasu kumite žien – 55 kg. Tá neskôr, ako reprezentantka Univerzity sv. Cyrila a Metoda, pridala víťazstvo aj medzi akademičkami.Dvojitý zásah v bronzovom lesku pridala tiež Sarah Hrnková, ktorá zápasila v kategórii – 61 kg a medzi akademičkami reprezentovala Akadémiu Policajného zboru SR v Bratislave. V individuálnych kategóriách medailovú štatistiku skompletizovala juniorka Miroslava Pevalová, ktorá pri svojom premiérovom seniorskom štarte získala bronz.Záver dňa patril súťaži klubových družstiev. Naše družstvo v zložení Hrnková, Pevalová a hosťujúca Ingrid Suchánková to tretí krát po sebe dotiahlo až do finále. Vytúžený zlatý hattrick sa už však napokon nekonal a po prehre so skúsenejším teamom Rapidu Bratislava putovalo do Žiliny striebro. Vzhľadom na skutočnosť, že takmer celý team AC UNIZA bol zložený ešte stále z junioriek, má tento výsledok o to väčšiu hodnotu.


Turnaj bol zároveň nominačným na ME seniorov v Baku (Azerbajdžan)  a tiež na AME Belehrad (Srbsko) a AMS Rio de Janeiro (Brazília).


37 views0 comments
Kontakt

E-mail: karateza@karateza.sk
Telefón: +421 908 089 982

Adresa

Tu nás nájdete:
Súkromná základná škola,

Oravska cesta 11, Žilina
 

Fakturačné údaje:
Karate Klub Žilina o.z.
Hečkova 2534/18, 
01001, Žilina
IČO: 30230152, 
DIČ: 2020637608
IBAN: SK1209000000000076517364
 

TRÉNING KARATE - ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA - SÚŤAŽE - SÚSTREDENIA - VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY - REGENERÁCIA - PSYCHOLOGICKÁ PRÍPRAVA - VZDELÁVANIE 

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • SoundCloud