top of page

Žilinské majstrovstvá SR v karate dopadli na výbornú.

V sobotu 4.3.2023 sa v športovej hale na Rosinskej ceste konali majstrovstvá SR v karate seniorov. Organizátorom tohto významného športového podujatia bol domáci Karate Klub AC UNIZA Žilina. Karate zažilo svoju olympijskú premiéru na OH v Tokiu a o to populárnejším športom sa v súčasnosti stáva. Žilinský turnaj bol o to sledovanejším, že šlo o miestenky na blížiace sa ME v španielskej Guadalajare. Žilinský klub svoju organizačnú úlohu zvládol na výbornú a jeho reprezentanti túto prácu navyše korunovali niekoľkými významnými úspechmi. Kompletná medailová zbierka a celkovo 7 medailí teda zostali v Žiline.


Po slávnostnom otvorení súťaže, na ktorom sa zúčastnil aj primátor mesta Žilina Mgr. Peter Fiabane, ako aj prezident slovenského zväzu karate Ing. Daniel Líška, predviedol svoje umenie folklórny súbor Rozsutec. No a po tejto časti dňa už začali boje v kategóriách kumite.


Dokoupil majstrom SR v kategórii nad 55 rokov !

V aktuálnom ročníku sa zo Žilinčanov na tatami predstavili predovšetkým súťažiaci v tzv. kategóriách nad 35 rokov. Najlepšie si počínal Milan Dokoupil, ktorý sa predstavil v kategórii seniorov nad 55 rokov (bez rozdielu hmotnosti - BRH), kde nenašiel žiadneho premožiteľa a k svojmu titulu v disciplíne kata z roku 2017 pridal zlato aj v športovom zápase. V rovnakej kategórii sa predstavili aj Peter Štrbka, Alojz Mintál a Viliam Rojko. Prvý menovaný získal striebro, zatiaľ čo ďalší dvaja si odniesli bronz. Viliam Rojko k bronzu v kumite pridal rovnakú medailu aj v kategórii súborných cvičení kata.


V mladšej kategórii kumite seniorky nad 35 rokov BRH sa predstavila Renáta Kuchariková. Tá vo svojich 3 zápasoch našla len jedinú premožiteľku a zaslúžene sa tak tešila z druhej priečky.


V štandardných seniorských kategóriách niesol jedinú klubovú vlajku junior Michal Kočuta. Ten sa predstavil v kategórii kumite seniorov do 67kg. Jeho pôsobenie napokon stačilo na zisk bronzovej medaile.


Výsledkový servis:


1. miesto - Majster SR:

Dokoupil Milan - Kumite seniori nad 55 rokov BRH 1


2. miesto:

Štrbka Peter - Kumite seniori nad 55 rokov BRH

Kuchariková Renáta - Kumite seniorky nad 35 rokov BRH


3. miesto:

Kočuta Michal - Kumite seniori do 67kg

Mintal Alojz - Kumite seniori nad 55 rokov BRH

Rojko Viliam - Kumite seniori nad 55 rokov BRH

Rojko Viliam - Kata seniori nad 55 rokov


Úspešným reprezentantom držíme prsty a prajeme všetko dobre v ďalšej práci.

160 views0 comments
bottom of page