top of page

Nové pôsobisko Tomáša Králika

Updated: Dec 18, 2022

Azda každý z nás sa už stretol so známym výrokom nemeckého filozofa Arthura Schopenhauera: "Jedine zmena je konštantná." A zrejme nikto z nás nepochybuje o jeho pravdivosti. Zmeny sa teda dejú a jedna sa nedávno dotkla aj Karate Klubu AC UNIZA Žilina, z ktorého po takmer desaťročnej spolupráci odchádza úspešný reprezentant Tomáš Králik.

Ako trénoval?

Tomáš je odchovancom žilinského klubu, v ktorého farbách získal množstvo skvelých úspechov. Od úplných začiatkov bol výnimočne zanietený pre tréning, rýchlo napredoval, nasledoval svoje športové vzory a bol tým, kto dokázal trénovať aj nad rámec bežných tréningov v klube. Emóciou, ktorú dával do svojich tréningových, ale aj súťažných výkonov, dokázal strhnúť aj ďalších cvičencov a s pribúdajúcim vekom sa stal vzorom pre mnohých mladších nasledovníkov.

Výsledky

Vďaka svojej športovej inteligencii a schopnosti pohotovo meniť stratégiu boja v závislosti od situácie dosiahol mnohé úspechy, pričom medzi najvýraznejšie patria: 2x celkový víťaz slovenského pohára, víťazstvo na veľkom medzinárodnom turnaji Grand Prix Slovakia, finálové účasti na Budapešť open, Harasuto World Cup či ME v Shito Ryu Karate a mnohé ďalšie. Tomáš je mnohonásobným medailistom z majstrovstiev SR ako v kategóriach jednotlivcov, tak aj v kategórii družstiev. Všetky svoje doterajšie úspechy korunoval ziskom titulu majstra SR v roku 2018. Tomáš sa postupne stal stabilnou súčasťou reprezentácie SR, vďaka čomu sa mu otvárajú významné možnosti k ďalšiemu športovému rastu.


Veľa šťastia v novom pôsobisku !

Tomiho ďalšie kroky vedú za stredoškolským štúdiom do Banskej Bystrice, kde začína pôsobiť v klube CMK Banská Bystrica. Tomáš bol a stále je pevnou súčasťou nášho teamu a my mu fandíme a prajeme v ďalšom športovom aj súkromnom živote všetko len to najlepšie. Poďakovanie za vytrvalú pomoc, podporu a priateľstvo samozrejme patrí aj rodičom - Márii a Milanovi Králikovcom - ktorí boli a stále sú neodmysliteľnou súčasťou nášho skvelého kolektívu.

Ešte raz ďakujeme a naša spolupráca samozrejme pokračuje všade, kde to len bude možné.


A čo na záver?

Nateraz posledný štart Tomáša za Karate Klub AC UNIZA Žilina bol na októbrovom Polish Open, kde sa mu v kategórii dorastencov nedarilo, no medzi juniormi to po víťazstvách nad súpermi z Dánska a Maďarska dotiahol až do štvrťfinále. Posledným medailovým zápisom - a to skutočne cenným - bol bronz z veľkého medzinárodného turnaja Budapešť open. O tom sa viac dočítate v článku Bronzový zápis Tomáša Králika v Budapešti.

155 views0 comments
bottom of page