top of page

Broďani obhájil titul majstra SR v karate.

V sobotu 3.12.2022 sa v Trnave konali majstrovstvá SR dorastencov, juniorov a U21 v karate. Na turnaji štartovalo 386 pretekárov z 57 klubov, ktorí vytvorili spolu 451 štartov. Na turnaji štartovalo aj 11 pretekárov karate klubu AC UNIZA Žilina. Tento počet mal byť pôvodne ešte vyšší, no veľká "maródka" v teame napokon žilinskú štartovú listinu výrazne okresala. Zverenci trénera Jána Novosada, ktorý je tiež trénerom mládežníckej reprezentácie SR, sa však v tvrdej konkurencii nestratili a vybojovali spolu 7 medailí.


Pavlovič víťazom slovenského pohára

Ešte pred začiatkom podujatia, počas slávnostného otvorenia súťaže, boli vyhlásení celkoví víťazi slovenského pohára. V kategórii mladších dorastencov - 45 kg sa tejto pocty dostalo Máriovi Pavlovičovi, ktorý úspešne bojoval na slovenských pohároch v Myjave a v Košiciach.

Foto: Mário Pavlovič s trénerom Karate Klubu AC UNIZA Žilina Jánom Novosadom


Broďaniho obhajoba majstrovského titulu

Jedným z najväčších žilinských želiezok v ohni bol dorastenec Alexander Broďani, ktorý bol úradujúcim majstrom SR. Ten s prehľadom prešiel eliminačnými kolami, kde zdolal súperov z Trnavy a Detvy. Vo finále napokon po veľmi dobrom taktickom výkone zdolal ďalšieho pretekára z Trnavy a po druhý krát za sebou sa tešil zo zisku titulu majstra SR. Víťazstvo je to o to cennejšie, že jeho finálový súper Oliver Ivančík sa umiestnil v prvej desiatke na nedávnych majstrovstvách sveta v Turecku.


Foto: Alexander Broďani - majster SR 2022


Mnohí prekročili svoje tiene

U viacerých reprezentantov AC UNIZA sa ukázal narastajúci trend výkonnosti a vo viacerých prípadoch možno hovoriť o prekročení vlastného tieňa. Obzvlášť u tých menej skúsených mali bronzové medaile cenu zlata. V niektorých prípadoch ich navyše od postupu do finále delilo skutočne máličko - Veronika Vrabcová, Stella Bytčanek či Martin Krempaský prehrali semifinále len na vlajky po remízových výsledkoch. Šancu na lepšie umiestnenie mal taktiež Michal Kočuta, ktorý však v systéme "každý s každým" napokon neudržal vedenie v dobre rozbehnutom priamom súboji o 2. miesto. Spomenúť treba tiež striebro Tomáša Králika, ktorý je žilinským odchovancom, no kvôli študijným povinnostiam v októbri prestúpil do Karate Klubu CMK Banská Bystrica.Žilinskí karatisti po období mierneho útlmu opäť začínajú ukazovať zlepšujúcu sa formu a veríme, že tento trend bude pokračovať. Medailistom k úspechom srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalšej práci.


Výsledkový servis


1. miesto - Majster SR:

Broďani Alexander - Kumite dorastenci 14-15 rokov do 63kg


3. miesto:

Bytčanek Stella - Kumite dorastenky 14-15 rokov do 61kg

Kočuta Michal - Kumite starší juniori 18-20 rokov do 75kg

Krempaský Martin - Kumite mladší dorastenci 12-13 rokov nad 55kg

Pechotová Aneta - Kumite staršie juniorky 18-20 rokov do 55kg

Vrabcová Veronika - Kumite mladšie dorastenky 12-13 rokov do 47kg

Vrabec Matej - Kumite juniori 16-17 rokov do 55kg


COACH TEAM: Ján Novosad a René Adler

314 views0 comments
bottom of page