Broďani a Greguš majstrami SR v karate.

Updated: May 13

V sobotu 7.5.2022 sa v Bratislavskej NTC aréne uskutočnili majstrovstvá SR dorastencov a juniorov v karate. Turnaj prebehol za účasti 44 klubov, ktoré reprezentovalo 305 pretekárov, ktorí vytvorili spolu 323 štartov. Reprezentanti Karate Klubu AC UNIZA Žilina na ňom zaknihovali niekoľko veľmi dobrých výsledkov, čo klubu v celkovom hodnotení klubov vynieslo výbornú 5. priečku. V hodnotení samotného športového zápasu kumite (do súťaží kata sa Žilinčania nezapojili) sme dokonca skončili tretí.


Greguš a Broďani majstrami SR

V tvrdej konkurencii si najlepšie počínali mladší dorastenec Alexander Greguš a dorastenec Alexander Broďani. Obom sa podarilo zdolať všetkých svojich súperov a zaslúženou odmenou im boli tituly majstrov SR. V oboch prípadoch chalani absolvovali v početných kategóriách po 4 náročné zápasy.


Králikovo striebro a bronzy jednotlivcov aj družstiev

Zdá sa, že po období výsledkového "trápenia sa" opäť nachádza svoju formu aj Tomáš Králik. Ten sa po 3. krát v rade prebojoval až do finále, kde po dramatickom zápase s kvalitným súperom z Rapidu Bratislava obsadil druhú priečku. Finalistom veľmi dobre sekundovali Michal Kočuta, Jakub Labuda, Mário Pavlovič a Veronika Vrabcová, ktorí zhodne získali bronz. Títo svoje výkony neskôr potvrdili aj v súťaži družstiev, kde bronzové medaily pridali kadeti aj juniori. Svoju váhu napokon majú aj nepopulárne zemiakové medaily, ktoré v početne obsadených kategóriách získali Jakub Pechota a Maximilián Krempaský.


Po výsledkovom útlme sa sa ukazuje, že žilinskí karatisti sa postupne rozbiehajú a k dosiahnutým výsledkom im srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia do ďalšej práce.


Výsledkový Servis:


1. miesto:

Broďani Alexander - Kumite kadeti 14-15 rokov do 63kg,

Greguš Alexander - Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg,


2. miesto:

Králik Tomáš - Kumite kadeti 14-15 rokov nad 70kg,


3. miesto:

Kočuta Michal - Kumite juniori 16-17 rokov do 76kg,

Labuda Jakub - Kumite juniori 16-17 rokov nad 76kg,

Pavlovič Mario - Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 40kg,

Vrabcová Veronika - Kumite mladšie kadetky 12-13 rokov do 40kg,


5. miesto:

Krempaský Maximilián - Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 40kg,

Pechota Jakub - Kumite kadeti 14-15 rokov do 52kg,


7. miesto:

Bittšánska Elisa - Kumite kadetky 14-15 rokov nad 54kg.


Viac o turnaji nájdete TU.95 views0 comments