top of page

Úspešná mládež na 42. Veľkej cene Slovenska.

V dňoch 26.-27.3.2022 sa v Bratislave konal 42. ročník veľkého medzinárodného turnaja Grand Prix Slovakia. Turnaj bol pre vekové kategórie kadetov, juniorov, U21 a seniorov zaradený medzi nominačné turnaje ME a štartovalo na ňom 1945 pretekárov z 30, prevážne európskych krajín. Na turnaji sa predstavili aj reprezentanti Karate Klubu AC UNIZA Žilina, ktorí v tvrdej konkurencii vybojovali 3 cenné kovy.


V prvý deň turnaja štartovali vekové kategórie od kadetov až po seniorov. V tento deň sa naším medailovo nezadarilo, no v 2 prípadoch zaostali za pódiom len tesne. Tomáš Králik a nová posila klubu z Francúzska - Noah Yeye - sa zhodne umiestnili na nepopulárnej "zemiakovej" pozícii.


V nedeľu štartovali detské a žiacke kategórie, kde nám radosť spravili predovšetkým Sabina Blašková a Jakub Vrabec. Prvá menovaná získala zlato v súborných cvičeniach kata a striebro v športovom zápase kumite. Jakub sa presadil v kata, pričom na krku sa mu ligotal bronz. Ani v nedeľu sa Žilinčania neobišli bez "zemiakov" a ďalšie dva získali Maximilián Krempaský a Jonáš Jasenka.


Výsledkový Servis:

1. miesto: Sabína Blašková - Kata individual dievčata U8,

2. miesto: Sabína Blašková - Kumite dievčata U8 - 20 kg,

3. miesto: Jakub Vrabec - Kata chlapci U8,

5. miesto: Tomáš Králik - Kumite kadeti +70 kg,

5. miesto: Noah Yeye - Kumite muži U21 -67 kg,

5. miesto: Jasenka Jonáš - Kumite chlapci U10 -30 kg,

5. miesto: Maximilián Krempaský - Kumite žiaci U12 -40 kg,

7. miesto: Nella Dršková - Kumite dievčatá U12 +40 kg,

9. miesto: Adam Remiš - kumite juniori -68 kg.


83 views0 comments
bottom of page